وبلاگ

راهنمای خرید بهترین ردیاب خودرو

راهنمای خرید بهترین ردیاب خودرو

ردیاب یا جی پی اس خودرو معمولا به عنوان یک اقدام مفید برای میدیرت بحران بعد از به سرقت رفتن خودرو شناخته میشود.اما این همه ی ماجرا نیست،ردیاب ها برای مراقبت از بستگان مسن و یا والدینی که قصد کنترل  فرزندان نوجوان  خودشان را دارند نیز مورد استفاده قرار میگیرد.اما یکی از دلایلی که برخی از افراد در تهیه ی این وسیله ی مهم و ضروری خودداری میکنند نداشتن اطلاعات کافی در مورد ردیاب هاست و اینکه نمیدانند چه ردیابی برای انها مناسب است اما شما بعد از مطالعه  مقاله راهنمای خرید بهترین ردیاب خودرو  خواهید فهمید کدام ردیاب مناسب نیاز شماست 
این موقعیت یاب ها کاربردهای فراوانی دارند که در ادامه با آنها آشنا میشوید.
چه وسیله نقلیه خود را برای کار و چه برای خرید در پارکینگ رها کنید، انتظار دارید هنگام بازگشت در پارکینگ و یا در محل پارکی که ماشین را رها کردید باشد. طبق آمارهای به‌دست آمده، در سال 90 روزانه 142 دستگاه خودرو سرقت شده است، یعنی هر ساعت 6 دستگاه خودرو در کشورمان به سرقت رفته است.
خیلی سخت است زمانی که به محل پارک بازمیگردید و با صحنه ی دلهره انگیز خالی بودن جایگاه ماشینتون روبه رو میشوید و بلافاصله با تلفن همراه موضوع را با پلیس مطرح میکنید. و تمام وجودتان را ترس این که آیا تا قبل از نابود و اسقاط شدن خودروی شما توسط سارقین پلیس ها میتوانند آن را پیدا کنند یا نه فرا میگیرد!!!

در همین لحظات هست که با خودتان میگوید: کاش ماشینم هم مانند موبایلم دارای قابلیت ریجستری بود و میتوانستم فرایند ردیابی ان را آغاز کنم به ذهنتان خطور میکند!
یا حتما با خود میگوید کاش قبل از خرید دزدگیر برای ماشینم یک ردیاب خودرو تهیه میکردم.

چرا برای امنیت بیشتر به ردیاب خودرو نیاز دارید؟

سرقت خودرو فقط ضرر مالی نیست. همچنین می تواند یک تجربه بسیار استرس زا و احساسی باشد. نصب ردیاب خودرو در وسیله نقلیه شما می تواند آرامش خاطر را برای شما فراهم کند. در صورت وقوع ناگوار سرقت، ردیاب خودرو می تواند شانس بازیابی وسیله نقلیه دزدیده شده شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. علاوه بر این، ردیاب‌های خودرو به عنوان یک عامل بازدارنده برای سارقان احتمالی عمل می‌کنند، زیرا می‌دانند خودروی شما مجهز به دستگاه ردیاب است.

مبارزه با استرس و نگرانی به وسیله ردیاب خودرو

از ابتدایی ترین ویژگی های پر اهمیت ردیاب خودرو ایجاد حس خیالی اسوده از به سرقت رفتن خودرو یا هر وسیله با اهمیت برای شماست.
 • اگر خودرویتان را در کوچه پس کوچه ها پارک نموده اید
 • یا اگر پدر و یا مادر مسن دارید و نگران گم شدن و یا بیماری الزامرشان هستید که مبادا در هنگام رانندگی دچار فراموشی شوند
 • یا شاید فرزند نوجوانی دارید که نگران رفت و آمد او با خودرو هستید
 • یا صاحب شرکت هستید و نظارت بر نحوه استفاده از خودرو های شرکت توسط کارمندان برای شما اهمیت دارد(اهمیت ردیاب برای مدیریت و مدیران ناوگان)
همه ی این موارد میتواند برای شما ایجاد استرس و نگرانی کند و در طولانی این حجم از نگرانی برای شما مشکل آفرین خواهد شد.
اما وجود یک موقعیت یاب خودرو میتواند کنترل تمامی موارد بالا رو برای شما آسان کند و تمامی استرس های در این مورد را از شما دور سازد.

انواع مختلف ردیاب خودرو 

وقتی صحبت از ردیاب خودرو می شود، گزینه های مختلفی در بازار وجود دارد. رایج ترین انواع شامل ردیاب های مبتنی بر GPS، ردیاب های مبتنی بر سلولی و ردیاب های فرکانس رادیویی (RF) است. ردیاب های مبتنی بر GPS از فناوری ماهواره ای برای ردیابی مکان وسیله نقلیه شما استفاده می کنند، در حالی که ردیاب های مبتنی بر سلولی از شبکه های سلولی برای انتقال داده ها استفاده می کنند. از طرف دیگر ردیاب های RF از سیگنال های فرکانس رادیویی برای ردیابی خودروی شما استفاده می کنند. هر نوع مزایا و معایب خاص خود را دارد و بسیار مهم است که بهترین نوع را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد.
انواع مختلف ردیاب خودرو عبارتند از:
 1. ردیاب‌های جی پی اس: این نوع ردیاب‌ها از فناوری GPS برای تعیین موقعیت جغرافیایی خودرو استفاده می‌کنند و اطلاعات را از طریق شبکه موبایل یا اینترنت به سرورها ارسال می‌کنند.
 2. ردیاب‌های GSM: این ردیاب‌ها از شبکه‌های موبایل (GSM/3G/4G) برای انتقال اطلاعات و موقعیت خودرو به سرورها استفاده می‌کنند.
 3. ردیاب‌های رادیویی: این نوع ردیاب‌ها از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات و موقعیت خودرو استفاده می‌کنند. آن‌ها معمولاً در محل‌ها با پوشش شبکه موبایل ضعیف یا در مناطق دور افتاده از شهر قابل استفاده هستند.
 4. ردیاب‌های تلفن همراه: برخی از برنامه‌های تلفن همراه امکان ردیابی خودروها را فراهم می‌کنند، که از طریق GPS تلفن همراه به موقعیت خودرو دسترسی دارند.
 5. ردیاب‌های ایمنی: برخی از ردیاب‌ها ویژگی‌های ایمنی اضافی دارند، مانند اعلام حادثه، نظارت بر سرعت خودرو و غیره.
هر نوع ردیاب خودرویی ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارد و برای انتخاب مناسب‌ترین نوع برای نیازها و موارد خاص خود، بهتر است با تامل و مطالعه بیشتر مشورت کنید. همچنین ممکن است در برخی کشورها مصرف باتری و استفاده از ردیاب‌های خودرو محدودیت‌هایی داشته باشد، بنابراین به قوانین مربوطه هم توجه کنید.

دزدگیر ماشین دارم چرا ردیاب خودرو بخرم؟ 

اگر شما هم دغدغه حفاظت از وسیله نقلیه خودتان را دارید حتما اولین چیزی که در راستای حفظ امنیت تهیه کردید بی شک قفل فرمان بوده است!!!…. یا شاید هم دزدگیر ماشین اولین یا دومین اقدام شما برای در امان نگه داشتن وسیله نقلیه بوده…
اما حتما میدانید که دزدگیرهای ماشین تنها پیشگیری کننده هستند، اما هرچه دزدگیرهای پیشرفته تر و حرفه ای تری به بازار وارد میشود سارقان حرفه ای نیز به همان اندازه روش هایشان برای  دورزدن دزدگیرها را اپدیت میکنند!!!
همه ی افراد میدانند دیگر دزدگیر ماشین مناسب ترین سلاح برای مبارزه با دزدها نیست و احتمال حفظ خودرو از سرقت را به صفر نمیرساند!!!

تفاوت دزدگیر و ردیاب

 راهنمای خرید بهترین ردیاب خودرو-تفاوت ردیاب و دزدگیر

حتما بخوانید
اهمیت ردیاب در گشت زنی پلیس
همانطور که در بالا گفتیم دزدگیرها فقط شما را از به سرقت رفتن خودرو مطلع میکنند اما بعد از دزدیده شدن خودرو تنها وسیله ای که شما را به محل ماشین سرقتی میرساند فقط و فقط دستگاه های ردیاب خودرو هستند!!!
یکی از مزیت های ردیاب خودرو این است که همیشه میتوانید مکان آن را ردیابی کنید، به کمک جی پی اس خودرو میتوانید بروز رسانی های مداوم را از طریق ایمیل و یا سامانه ردیاب خودرو دریافت کنید.

عوامل مهمی که در زمان خرید ردیاب باید به آنها توجه کنم کدامند؟

 

استفاده آسان از ردیاب خریداری شده

در ابتدا این که ردیابی انتخاب کنید که استفاده از آن برای شما اسان باشد. یا اگر نتوانستید فرایند نصب و راه اندازی ردیاب رو انجام بدین ،مهم است از شرکتی این محصول را خریداری کنید که مانند جی بار دارای پشتبانی 24 ساعته باشد و بتواند سوال و مشکل شما را رفع کند.

مقاوم و با دوام بودن ردیاب در شرایط سخت

ردیابی که برای وسیله نقلیه تهیه کرده اید ممکن است به همراه خودرو شما بر حسب نیاز در شرایط آب و هوایی سخت قرار گیرد. پس حتما به مقاوم بودن ردیاب در برابر شرایط آب و هوایی مختلف توجه کنید و در هنگام خرید در این مورد اطمینان حاصل کنید.

عمر باتری

 

در بین هر شارژ مجدد ردیاب به چقدر فاصله زمانی نیاز دارید؟  این سوالی است که جواب ان برای هر شخص متفاوت است،این سوال و جواب برای ردیاب های قابل حمل است که نیاز به شارژ مجدد برای ادامه روند ردیابی دارند هست.
اما ردیاب های سیمی که شارژ خودشون رو از برق خودرو میگیرند نیازی به شارژ مجدد ندارند.

اهمیت شبکه اتصال جی پی اس در نحوه ردیابی

 

حتما بخوانید
آیا استفاده ازردیاب خودرو به نفع رانندگان است یا مدیران ناوگان؟

توجه به نوع شبکه اتصال برای ردیابی خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است . اگر شما  یک ردیاب میان رده تهیه کنید که فقط از شبکه اینترت 2G پشتیبانی میکند مطعمئنا با مشکل جدی مواجه میشوید چرا که شرکت های مخابراتی اقدام به احداث دکل های 3G و 4G نموده اند و دیگر از اینترت 2G پشتیبانی نمیکنند و این بدین معنیست که که عملا ردیابی که تهیه نموده اید دیگر به کارتان نمی آید!!!

امکان از کار انداختن خودرو از راه دور

 

بعد از به سرقت رفتن وسیله نقلیه ،باید سریعا وارد عمل بشید.ردیابی خودرو به وسیله جی پی اس و در جریان گذاشتن پلیس فکر هوشمندانه ای است.اما یک گزینه بهتر هم هست! این که سوخت و برق خودرو را از راه دور قطع کنید.
ردیاب های سیمی این قابلیت را دارند که با کاهش سرعت و در نهایت خاموش کردن خودرو از ادامه حرکت وسیله نقلیه جلوگیری کنند و این کار از تصادف احتمالی در اثر خاموش شدن خود رو جلوگیری میکند.
در مدل های دیگر ردیاب از جمله ردیاب دیاگ خودرو فقط با ارسال یک پیامک میتوانید ماشینتان را خاموش کنید. و به وسیله سامانه ردیاب خودرو امکان  بررسی مسیرهای طی شده ،سرعت مجاز،میزان زمان توقف و حرکت و باقی موارد مشابه وجود دارد.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو

استفاده از ردیاب خودرو مزایای مختلفی فراتر از افزایش امنیت دارد. اولاً، می تواند به کاهش حق بیمه شما کمک کند زیرا بسیاری از شرکت های بیمه برای وسایل نقلیه مجهز به دستگاه های ردیاب تخفیف ارائه می دهند. ردیاب‌های خودرو همچنین داده‌های ارزشمندی در مورد عادات رانندگی شما، مانند مسافت طی شده و سرعت متوسط ارائه می‌دهند که می‌تواند برای نظارت و بهبود مهارت‌های رانندگی شما مفید باشد. علاوه بر این، برخی از ردیاب‌های پیشرفته خودرو ویژگی‌هایی مانند geofencing و هشدارهای دستکاری را ارائه می‌دهند که امنیت وسیله نقلیه شما را بیشتر می‌کند. با استفاده از این مزایا، نه تنها می توانید از خودروی خود محافظت کنید، بلکه می توانید بینش های ارزشمندی در مورد رفتار رانندگی خود نیز به دست آورید.

توجه به نیاز خودتان در انتخاب مناسب ترین جی پی اس خودرو

انتخاب مناسب ترین ردیاب از میان ده ها ردیاب موجود در بازار کار دشواریست. بهترین کار هوشمندانه عمل کردن است .قبل از اقدام به خرید باید نوع نیاز خود را بشناسید…
به عنوان مثال اگر صاحب شرکتی هستید و نیاز دارید از نحوه استفاده خودروها توسط کارمندان اطلاعات کسب کنید استفاده از یک ردیاب سیمی یا قابل حمل که بتوانید مسیرهای طی شده، دفعات توقف و… را به شما نشان دهد مناسب است.
یا اگر هدف شما محافظت از پدر ،مادر یا فرزندتان در هنگام رانندگی هست استفاده از ردیاب هایی که قابلیت S O S  برای شرایط اضطراری را داشته باشد.
پس تا این جا متوجه شدیم که ردیاب های زیادی با قابلیت های متفاوت و مختلف وجود دارد که بر حسب نیاز هر فرد خریداری میشوند.

ردیاب خودرو چگونه کار می کند؟

درک نحوه عملکرد ردیاب خودرو برای استفاده کامل از پتانسیل آنها ضروری است. ردیاب‌های مبتنی بر GPS از شبکه‌ای از ماهواره‌ها برای تعیین مکان خودروی شما استفاده می‌کنند که سپس از طریق یک نرم افزار ردیابی خودرو یا وب‌سایت ردیابی قابل دسترسی است. ردیاب‌های مبتنی بر تلفن همراه از شبکه‌های سلولی برای انتقال داده‌ها به برنامه ردیابی استفاده می‌کنند و به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ در مورد مکان وسیله نقلیه شما ارائه می‌کنند. از سوی دیگر، ردیاب‌های RF از سیگنال‌های فرکانس رادیویی برای ردیابی خودروی شما در یک محدوده خاص استفاده می‌کنند. با درک فناوری زیربنایی، می توانید از ردیاب خودروی خود نهایت استفاده را ببرید و از امنیت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنید.

قیمت ردیاب خودرو چقدر است؟

اگر قصد خرید ردیاب خودرو را دارید اولین سوالی که برایتان پیش می اید قیمت ردیاب خودرو است.البته میتوان گفت مهم ترین بخش برای خریداراین ردیاب خودرو همین مورد است.اما باید بدانید قیمت ردیاب خودرو بسته به امکانات و ویژگی های ردیاب کاملا متفاوت است.و یا حتی به نوع خودروی شما بستگی دارد ،سواری ، باری بودن ،سبک یا سنگین بودن خودرو در انتخاب نوع ردیاب و هزینه ی خریداری آن متفاوت است
نکته ی مهمی که میتوان به ان اشاره کرد، این است که صرفا گران بودن ردیاب دلیل بر کارایی بالای آن نیست ، گاهی یک ردیاب ارزان قیمت و مناسب میتواند تمام نیاز های شما را برطرف کند.

نصب و راه اندازی ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما با دستورالعمل های صحیح می تواند نسبتاً ساده باشد. اکثر ردیاب‌های خودرو با راهنمای نصب دقیق ارائه می‌شوند که شما را مرحله به مرحله در این فرآیند راهنمایی می‌کنند. به طور کلی، نصب شامل اتصال ردیاب به منبع برق وسیله نقلیه شما و قرار دادن آن در یک مکان محتاطانه است. پس از نصب، باید ردیاب را با ثبت آن در برنامه ردیابی و پیکربندی تنظیمات دلخواه تنظیم کنید. دنبال کردن فرآیند نصب و راه اندازی به درستی برای اطمینان از ردیابی دقیق و عملکرد بهینه بسیار مهم است.

از شرکت های معتبر ردیاب مناسب خودتان را تهیه کنید

بهترین انتخاب آن است که با تحقیق و پرسوجو انجام شود . و این موضوع در تهیه بهترین ردیاب نیز مستثنی نیست.جهت خرید مناسب ترین و با کیفیت ترین ردیاب های خودرو از شرکت های معتبر که در این راستا فعالیت دارند استفاده کنید .چرا که فقط تهیه یک ردیاب انتهای کار نیست بلکه بعد از خرید محصول یک پشتیبانی قوی و قدرتمند میتواند از نگرانی های شما بکاهد.
مخصوصا در زمینه ردیابی وسیله نقلیه شرکتی که دارای سامانه ردیاب خودرو باشد و تیم پشتیبانی شرکت بتواند تمام مشکلات مشتری هایش را ساپورت کند و یک تجربه خرید بینظیر را برای شما رقم بزند بهترین گزینه است.

شرکت جی بار بهترین دوست و راهنمای خرید برای شما

چنانچه با مطالعه راهنمای خرید پاسخ برخی سوالاتتان را نگرفته اید اصلا نگران نباشید. میتوانید با برقراری تماس با کارشناسان ما در این زمینه سوالات خودتان را بپرسید.هدف ما شفاف سازی و راهنمایی مفید برای رفع نیاز شماست.
شماره پشتیبانی: 09129577146

ارسال نظر

دیدگاهتان را وارد کنید

  منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
  سبد خرید
  برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  فروشگاه
  سایدبار
  علاقه مندی
  0 محصول سبد خرید
  حساب کاربری من