اخبار

جانباختگان 18 ساله، 10 درصد فوت شدگان حوادث جاده ای را شامل میشود

جانباختگان 18 ساله، 10 درصد فوت شدگان حوادث جاده ای را شامل میشود

در نشست مشترک پلیس راه و راهداری در آستانه نوروز ۱۴۰۳، عادل مصدقی، مدیر کل پلیس راه و راهداری، به آمار فوت شدگان ناشی از تصادفات جاده‌ای در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ اشاره کرد. او اعلام کرد که درصد فوت شدگان در این مدت کمتر از ۱۸ سال بوده است و ابراز تأسف خود را نسبت به این آمار نشان داد. مصدقی به اهمیت شناسایی رانندگان پرخطر و اعمال قانون در کاهش تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و اظهار کرد که هماهنگی با سیستم قضائی بهبود زیادی را در این زمینه به همراه داشته است.

وی افزود که نظارت و اجرای قانون بر سرنشینان غیرمجاز، که به عنوان یکی از عوامل تصادفات شناخته شده هستند، به شدت تشدید خواهد شد. مصدقی بیان کرد که بیشترین تعداد تصادفات جاده‌ای در ساعات ۱۶ تا ۲۴ شب رخ می‌دهد، به همین علت نظارت بیشتری بر ترددهای شبانه در ماه رمضان و ایام عید صورت خواهد گرفت.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های استان نیز به تداوم اقدامات فرهنگ‌سازی صحبت کرد و اشاره کرد که در سال ۱۴۰۲، حدود ۳ هزار دانش‌آموز در ۳۱ مدرسه حاشیه راه‌ها و بیش از ۶ هزار عابر پیاده و موتورسوار از طریق ۴۵ همایش آموزشی ترافیکی آموخته‌اند.

وی همچنین به انجام بیش از ۲۵۰۰ آشکارسازی ناوگان باری و وسایط نقلیه کندرو و موتورسیکلت در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت که این طرح‌ها ادامه خواهند داشت.

مصدقی تأکید کرد که پلیس راه و راهداری همواره در کنار یکدیگر هستند و نمی‌توانند از هم جدا باشند. او اظهار کرد که با وجود محدودیت‌های اعتباری، با استفاده از امکانات موجود، باید کاهش تصادفات را هدف قرار داد.

همچنین او افزود که راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همواره تمرکز خود را بر چهار اصل هموار بودن جاده‌ها، خودمعرف بودن و بخشندگی رانندگان، زیباسازی و منظرآرایی حریم جاده‌ها قرار می‌دهد.

بهره برداری آزادراه قزوین-رشت برای نوروز 1403

author-avatar

درباره مدیریت جی بار

سلام الهه خواجه هستم بر خلاف رشته دانشگاهیم که علوم تربیتی هست و با علاقه انتخابش کردم ،گرایش زیادی به حوزه طراحی وب سایت و طراحی گرافیک دارم و تمام تلاشم رو میکنم تا هروز به دانشم اضافه کنم و در این مسیر موفق بشم و ازش لذت ببرم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *